O Aeroklubu

Myšlenka Akademického aeroklubu vznikla v roce 1993, kde skupina doktorandů a zaměstnanců Fakulty strojní ČVUT založila občanské sdružení s domovským letištěm ve Zbraslavicích. Bohužel k realizaci provozu nikdy nedošlo.

Tato myšlenka byla obnovena v roce 2012 na půdě Fakulty dopravní na Ústavu letecké dopravy. Ve spolupráci se společností DSA a A-Prim-Air získal aeroklub prostory na letišti v Hradci Králové a zároveň i pronájem několika kluzáků a vlečného letounu. Preferencí Akademického aeroklubu je především podpora bezmotorového létání.

Provoz byl zahájen v únoru 2013 teoretickou přípravou a v květnu 2013 byl zahájen první provoz.

V dnešní době je možné v Akademickém aeroklubu létat nejen základního výcviku a pokračující výcvik kvalifikace GLD, ale i provozovat rekreační a sportovní létaní. V budoucnu plánujeme rozšířit své působení i na ultralehká letadla a podporovat leteckou akrobacii.

Akademický aeroklub ČVUT, není, jak název napovídá, určen pouze pro členy akademické obce ČVUT, ale i pro širokou veřejnost. Cílem aeroklubu je realizace bezmotorových provozů nejen o víkendech, ale i v pracovní dny, kdy mnohým plachtařům láme srdce nádherné počasí v kombinaci s uvolněním ze zaměstnání a nepřítomnost vlekaře na jiných letištích.

Comments are closed.